Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
Zadnje vijesti
22

12.2011

Androić: Za ovakve utakmice treba imati i sreće, a mi je nismo imali

Ta je situacija u mnogome usmjerila utakmicu prema pobjedi Žalgirisa koje je predvodio naš reprezentativac Marko Popović, dok su u momčadi Zagreba prednjačili Mario Kasun sa 20 poena i osam skokova, te Pero Babić sa 17 poena. Trener Androić je netom po završetku utakmice u Kaunasu čestitao Žalgirisu na pobjedu i prolasku u Top 16, a onda je prenio svoje viđenje onoga što se događalo na parketu velebne dvorane u Kaunasu. - Utakmicu smo otvorili dobro,ali na žalost u ranoj fazi nam se ozlijedio naš najbolji igrač i kapetan Kruno Simon, ali u drugom poluvremenu smo promijenili pristup te smo došli na 79:72 i to četiri minute prije kraja, ali tada smo napravili nekoliko pogrešaka koje su nas nažalost koštale prilike za pobjedu. Da bi se dobila ovakva utakmica treba imati i sreće, a mi je na ovoj utakmici nismo imali, posebno kad znate da nam se ozlijedio naš najbolji igrač – rekao je Vladimir Androić. Mario Kasun je za veliku prednost Žalgirisa u prvom poluvremenu optužio napadački skok domaćih košarkaša. - U nastavku utakmice smo se uspjeli vratiti u utakmicu, došli smo blizu, ali nije bilo dovoljno. Ako je nešto utjeha, onda je to činjenica da smo se borili do kraja i da smo momčadski izgubili na kraju utakmice – ustvrdio je centar Zagreba, a playmaker mrava Pero Babić je kazao: – Vrhunska atmosfera koju su imali i fanatični navijači su ih nosili. Bilo bi super kad bi takvu atmosferu imali i mi u Areni. To su stvari koje mogu biti odlučujuće u euroligaškim utakmicama. Mislim da je već i ovo što smo u posljednjoj utakmici u skupini igrali za prolazak dalje i što smo se borili za ulazak u Top 16 uspjeh. Loše smo odigrali u prvom poluvremenu, a bili smo zakinuti zbog ozljede Krune Simona, ali ostali igrači su pokazali da imaju kvalitetu i u nastavku smo se uspjeli vratiti. Međutim, oni su preiskusna ekipa da bi ispustila tako veliku prednost. Najiskusniji igrač u redovima Androićeve momčadi Damir Mulaomerović napravio je kratki presjek cjelokupnog nastupa Zagreba u za njih debitantskom izdanju Eurolige. - Nadali smo se prije ove utakmice kako nam to neće biti posljednja utakmica u Euroligi ove sezone, ali eto nismo uspjeli. Ipak, i ovo što smo do posljednje utakmice bili u prilici za prolazak u Top 16 Eurolige je prema mom mišljenju jako veliki uspjeh, posebno zbog toga što su nam mnogi predviđali katastrofu i posebno zato što smo onako loše krenuli u početnim utakmicama Eurolige. Nadam se da ćemo osigurati klubu nastup u Euroligi i sljedeće sezone jer sad smo vidjeli kako je igranje u Euroligi velika privilegija. Drago mi je što sam sudjelovao u ovom debitantskom igranju Zagreba u Euroligi i što sam dio jedne sjajne stranice klupske povijesti. Žao mi je samo što sve ovo ovdje u Kaunasu nismo završili sa zadnjim šutom koji bi odlučio jesmo ili nismo. Tekst: KK Zagreb CO Foto: Mario ĆUŽIĆ