15:55
Tra
2020
09

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Sport › FOTO: Cibosi uz tamburaše slavili naslov prvaka

Zagreb Čitajte Pelikana
DICK Profesionalni kuhinjski noževi

Najnoviji videi

Zagreb Emeli Sandé - Read All About It Emeli Sandé - Read…
Recepti
Rapska torta - kolač građana Raba - Zagreb, mojzagreb.info Rapska torta - kolač…
Rapska torta je nekad…
Pizza iz tave - Zagreb, mojzagreb.info Pizza iz tave
Postoje brojne izvedenice…
Šalša s mljevenim mesom - Zagreb, mojzagreb.info Šalša s mljevenim mesom
U ovoj eri pretilosti,…
Šarena pita s šunkom i salata - Zagreb, mojzagreb.info Šarena pita s šunkom…
Lagani ljetni obrok,…
Igre, igrice
Gormiti: Blazing Ball
Pucačina u gormiti stilu
Čovječe ne ljuti se
Igrate protiv računala…
Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Igra za jednog ili jednu,…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
Nježno ili, uglavom,…
Povezani članci
Zadnje vijesti
05

06.2013

Cibona je u sve tri finalne utakmice bila bolja od Zadra i osvojila ponovo naslov prvaka Hrvatske. Fešta je potrajala dugo u noć

Danijel Lutz nakon što je sa Cibonom osvojio Kup Krešimira Čosića, sada je obranio i naslov prvaka Hrvatske.

Ovo je tek četvrti put u povijesti Hrvatske lige da je finalna serija završila 3:0, Danijel Lutz osrvnuo se na igru svojih igrača i na samu utakmicu.

-Uspjeli smo zaključiti seriju u Zagrebu i to je ono što je najbitnije. Da je bilo drugačije, mogli bismo razgovarati u kontekstu 2-2, bilo bi jako teško pobijediti u Zadru. Imali smo jako dobru napadačku prvu četvrtinu, ali nismo uspjeli dovršiti posao do poluvremena. Dajem kredit Zadru koji je došao igrati mušku utakmicu. Nakon što smo lako poentirali, brzo smo izgubili napadački ritam, Zadar je u drugoj četvrtini skupio svaku loptu koju je Kaštropil donio svojom pojavom.- rekao je Danijel Lutz.

Bandić čestitao Ciboni na osvojenom prvenstvu

Zadar je započeo utakmicu sa nižom petorkom, ali Ciboni to  nije bio problem, kao što su ga imali u drugoj utakmici sa Zadrom.

-Zadar je u svim utakmicama u seriji promijenio petorku, Ivanov je donio brzinu i agilnost u odnosu na Žižića, vratili su i Ramljaka u petorku, donio im je veliku energiju i napadački skok. Što se tiče prve četvrtine, nije bilo problema sa zabijanjem poena, ali bih više volio da smo zabili koji poen manje, ali i primili manje

Cibona je u trećoj četvrtini na samom početku malo pala, zadar je to iskoristio i približio se na samo tri poena zaostatka, međutim Cibona se vratila u igru i u četvrtoj četvrtini mirno utakmicu privela kraju.
-Naša obrana je imala dobar start, ali kasnije smo padali. Zadar je u četvrtoj četvrtini došao do -3, ali kada smo popravili padove, došli smo do laganih poena i riješili pitanje pobjednika- rekao je  Lutz.

A1 LZP: Cibona - Zadar 101:83

I na kraju Danijel Lutz na pitanje o nastavku trenerske karijere u Ciboni rekao je sljedeće.

-Moja ambicija mora biti najviša moguća, ne bježim od toga da imam ambiciju i dogodine voditi Cibonu kao prvi trener. Razgovarat ćemo u klubu što su Cibonine ambicije i ideje, s obzirom da je klub u zadnje vrijeme sjajno vođen ne sumnjam da će ambicije biti najviše moguće. Jedini dogovor je da razgovaramo nakon što završi prvenstvo, postavljen sam za trenera do kraja sezone. U trenutku kada sam preuzeo momčad, jedina stvar kojom sam to mogao zaslužiti bio je rad i autoritet znanja, nisam to mogao napraviti hvatanjem za vrat igrača od kojih su neki i stariji od mene. Trebao sam eliminirati osjećaj da komuniciraju sa mnom i rade sa mnom kao s pomoćnikom, to nije moglo ići preko noći. Drago mi je da se to evidentiralo dvostrukim naslovom i dizanjem igre kako je sezona išla dalje.-zaključio je Danijel Lutz

Trener Zadra Ante Nazor čestitao je Ciboni na pobjedi, dodajući da se nadao boljem izdanju svojih igrača.

-Tražili smo se, pokušali smo odgovoriti na dominaciju protivnika, ali nismo uspjeli. Malo sam razočaran, očekivao sam jači otpor svoje momčadi, ali sezona je u totalu bila uspješna. Što se tiče ove utakmice, nismo imali petlju da uhvatimo priključak. Na tri razlike imali smo nekoliko izgubljenih lopti i Cibona se odvojila na veću razliku.Ključna je bila kontrola skoka, na Višnjiku smo imali sjajne periode igre, sredinu i početak druge četvrtine, ali nismo uspjeli razviti našu igru i agresivnost do kraja. Cibona je dobila na tranziciju, na skok u napadu, nismo imali odgovor na tranziciju Šarića i Blassingamea i na Šarićev pritisak u skoku. Sigurno se i njihovo iskustvo odrazilo u kriznim trenucima utakmice. Kada treba pogoditi zicer i kada treba pogoditi 'penal', mi to nismo napravili. Kada smo u Zadru vodili, promašili smo pet-šest 'penala', to su propusti koji se nisu smjeli dogoditi i po meni je upravo to bila razlika.- rekao je Ante Nazor trener Zadra.

Anti Nazoru istekao je ugovor sa Zadrom, da li će i slijedeću sezonu sjediti na trenerskoj klupi Zadra, to će saznati ovih dana.

-Zahvaljujem ljudima u Zadru koji su mi dali veliko povjerenje, neiskusan sam za rang natjecanja koja smo igrali, ali stajali su iza mene. U kriznim trenucima nudili su mi dugoročni ugovor i nude mi i sada, nadam se da ćemo se dogovoriti da im uzvratim za silno povjerenje koje su mi dali. –rekao je Ante Nazor.

Cibona je svoj obranjeni naslov prvaka proslavila u jednom zagrebačkom restoranu uz tamburaše, proslava je trajala do ranih jutarnjih sati.

Atmosferu sa slavlja pogledajte u fotogaleriji!

Tekst: Inga ĆUŽIĆ