03:59
Pro
2019
13

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Sport › FOTO/EURO 2012: Irska- Hrvatska 1:3

Zagreb Čitajte Pelikana
DICK Profesionalni kuhinjski noževi

Najnoviji videi

Zagreb Emeli Sandé - Read All About It Emeli Sandé - Read…
Recepti
Rapska torta - kolač građana Raba - Zagreb, mojzagreb.info Rapska torta - kolač…
Rapska torta je nekad…
Pizza iz tave - Zagreb, mojzagreb.info Pizza iz tave
Postoje brojne izvedenice…
Šalša s mljevenim mesom - Zagreb, mojzagreb.info Šalša s mljevenim mesom
U ovoj eri pretilosti,…
Šarena pita s šunkom i salata - Zagreb, mojzagreb.info Šarena pita s šunkom…
Lagani ljetni obrok,…
Igre, igrice
Gormiti: Blazing Ball
Pucačina u gormiti stilu
Čovječe ne ljuti se
Igrate protiv računala…
Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Igra za jednog ili jednu,…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
Nježno ili, uglavom,…
Povezani članci
Zadnje vijesti
10

06.2012

UŽIVO IZ POLJSKE: Inga i Mario ĆUŽIĆ

Naši prvi protivnici na EURU 2012. su Irci koji su zadnji put sudjelovali na europskom nogometnom prvenstvu 1988. i tada su ispali u skupini. Hrvatska je zadnji puta igrala sa Irskom prošle godine, i ta je utakmica završila neriješeno. Do početka utakmice ima nešto manje od 10 minuta, u Poznanu pada kiša. Hrvatski sastav: Pletikosa, Srna, Čorluka, Schildenfend, Strinić, Vukojević, Rakitić, Modrić, Perišić, Mandžukić i Jelavić. Irski sastav: Given, Ward, Dunne, St Ledger, O' Shea, Andrews, Whelan, Duff, Mc Geedy, Keame i Doyl. Suci Nizozemci. Atmosfera na stadionu fantastična. Utakmica je počela! 0,00 Hrvatska ima prva napad 03,00 goooooooooooooooooooooooooooool Mandžukić Hrvatska vodi 1:0 08,00 Šimunić dodaje loptu Mandžukiću, međutim Mandžukić gubi loptu u dvoboju sa Ircima. 10,00 Irci imaju slobodni udarac, ali lopta se odbila od živog zida. 15,00 sudac vraća loptu Ircima 18,00 Irci iz slobodnog udarca postižu Gol 1:1, strijelac St Legard 20,00 Hrvatska i dalje prieti Irskim vratima 23,00 Mandžukić je zadobio udarac, sudac zaustavlja igru, međutim Mandžo se diže igra se nastavlja. 25,00 Čorluka dobiva opmenu, zbog oštrog starta na Whelanu. 27,00 Irci ponovo u posjedu lopte, i sudac ponovo opominje Ćorluku. 28,00 Irci ponovo iz prekida zaprjetili našim vratima, ali na sreću lopta je preletila naš gol. 31,00 stadion ori ZOVI SAMO ZOVI, 32,00 Andrews radi prekršaj na Modriću. 33,00 Jelavić je zakasnio na loptu, nastavlja se Hrvatski napad. 35,00 Mandžukić puca prema Irskim vratima, ali neprecizno i dalje je 1:1 37,00 Srna izvodi udarac iz kuta 40,00 ponovo su Irci lakoćom došli do naših vrata 43,00 GGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL 1:2 Jelavić strijelac drugog gola za Hrvatsku i ponovno vodstvo. 45,00 Hrvatska je ponovo zaprjetila Irskim vratima, ali ovaj put lopta je preletila gol. Završeno je prvo poluvrijeme. Počelo je drugo poluvrijeme. 46.00 Perišič je dobio udarac u leđa, izvan terena mu se pruža lječnička pomoč. 47,00 Hrvatska ima loptu, gooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllll1:3 drugi gol večeras postigao je MARIO MANDŽUKIĆ. 52.00 Modriću žuti karton  53,00 Irska radi prvu izmjenu na utakmici Doyl izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Walters 54,00 druga izmjena kod Iraca iz igre izlazi Mc Geady, a ulazi Cox. 57,00 Irski igrač radi prekršaj na Mandžukiću. 61,00 Mandžukić je dobio udarac u glavu, leži na travi sudac ne prekida igru. 63,00 Srna izvodi udarac iz kuta, neprecizan. 67,00 Irci iz prekida, zaprjetili našim vratima,  Pletikosa brani. 71,00 Jelavić izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Niko Kranjčar 75,00 I treća izmena kod Iraca iz igre je izašao Keane, a ušao je Long 78,00 Ponovo je Hrvatska imala šansu da postigne gol, ali Rakitić je bio neprecizan. 79,00 Pletikosa brani 80,41 ponovo Irci prjete našim vratima, ali na sreću lopta odlazi pored gola 82,34 Srna izvodi slobodan udarac, lopta se odbija od živog zida i dolazi do Luke Modrića. 83,46 Kranjčar žuti karton 86,00 Pletikosa dobio udarac u glavu, pruža mu se lječnička pomoč 87,00 Eduardo ulazi u igru, Perišić izlazi iz igre, popračen velikim pljeskom 90.00 igra se 5 minuta sudačke nadokanade. 90.+ Irci su imali sjajnu priliku smanjiti rezultat, ali  lopta je preletila gol 90+ Rakitić izlalzi iz igre, Dujmović ulazi u igru. Hrvatska je EURO 2012 otvorila pobjedom. Hrvatska je uspješno odradila prvu utakmicu, pobjedom nad Irskom, u četvrtak je čeka Italija koja je danas sa Španjolskom odigrala nerješeno.