Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
10

03.2013

Ivica Kostelić je došao do još jedne pobjede u svojoj karijeri
KOSTELIĆ pobijedio u Kranjskoj goriIvica kostelic Foto: Mario CUZIC

Ivica Kostelić je u Kranjskoj Gori ostvario fantastičan uspjeh. Nakon što je bio treći u prvoj vožnji slaloma u Kranjskoj Gori, vrhunskom vožnjom u drugoj pomeo je konkurenciju i ostvario 15 pobjedu i 58 postolje u karijeri.

Ivica je prvu čudnu vožnju završio kao treći sa sekundom i 51 stotinkom zaoistatka za vodećim Francuzom Alexis Pinturaultom koji je iskoristio što je nastupio prvi i iskoristio najbolje teške uvijete na stazi. Naime cijelo vrijeme prve vožnje u gornjem dijelu staze padao je snijeg dok je u ciljnoj ravnini padala kiša. Vodeći u ukupnom poretku svjetskog kupa i ukupnom poretku slaloma Marcel Hirscher prvu vožnju završio je kao osmi sa 2 sekunde i 11stotinki zaostatka.

U drugoj vožnji Hirscher je odvozio onako kako zna i do Ivice Kostelića držao je vodstvo, a onda se Ivica spustio profesorski niz Podkoren i prestigao Austrijanca za 19 stotinki. Nakon Ivice niz stazu se spustio André Mhyrer koji je odvozio lošu drugu vožnju i zauzeo naposljetku tek šesto mjesto. Ivica je u tom trenutku bio drugi i iz startne kućice je krenuo najbolji iz prve vožnje Francuz Alexis Pinturault. Velika zaliha iz prve vožnje ostala je i na prvom i drugom prolazu, ali onda se dogodila velika pogreška, haklao je vrata i slavlje u ciljnoj areni je moglo početi. Ivica je osvojio pokal Vitranc drugi put nakon 2003. godine.

Drugo mjesto pripalo je vodećem skijašu u ukupnom poretku, Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0,19), a treće također Austrijancu Mariju Mattu (+0,34) .

Zadnja Ivičina pobjeda bila je prošle godine u Wengenu, inače najstariji je pobjednik Kranjske Gore s 33 godine, i u sezoni punoj uspona i padova, s povrijeđenim koljenom na stazi koja je bila jako teška za voziti Ivica je pobjedio.

• Zagreb Ivica kostelic Foto: Mario CUZIC