13:22
Pro
2018
14

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Sport › SEHA LIGA: Zagreb osvojio SEHA ligu

Zagreb Čitajte Pelikana
Zagreb Dick banner2  rotator

Najnoviji videi

Zagreb Emeli Sandé - Read All About It Emeli Sandé - Read…
Recepti
Pizza iz tave - Zagreb, mojzagreb.info Pizza iz tave
Postoje brojne izvedenice…
Šalša s mljevenim mesom - Zagreb, mojzagreb.info Šalša s mljevenim mesom
U ovoj eri pretilosti,…
Šarena pita s šunkom i salata - Zagreb, mojzagreb.info Šarena pita s šunkom…
Lagani ljetni obrok,…
UŠTIPCI - hercegovački, sinjski ili lički… - Zagreb, mojzagreb.info UŠTIPCI - hercegovački,…
Voda + brašno i sol…
Igre, igrice
Gormiti: Blazing Ball
Pucačina u gormiti stilu
Čovječe ne ljuti se
Igrate protiv računala…
Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Igra za jednog ili jednu,…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
Nježno ili, uglavom,…
Povezani članci
Zadnje vijesti
14

04.2013

Rukometaši Zagreba nakon produžetka u finalu SEHA lige u Skopju pobijedili Vardar 25:24
SEHA LIGA: Zagreb osvojio SEHA liguRukometasi CO Zagreba osvojili SEHA ligu

Rukometaši Zagreba su u Skopju osvojili naslov SEHA lige, pobjednika regionalne lige u rukometu i tako se "osvetili" Vardaru za prošlogodišnji poraz  u polufinalu Final foura u Areni Zagreb. Prošle godine je Vardar postao prvak na Zagrebovom terenu, a ove su Zagrebaši slavili u Skopju.

Međutim sam početsk utakmice nije obećavao puno. Zagrebaši skoro šest minuta na početku utakmice nisu postigli pogodak i onda su krenuli. nakon što su se konsolidirali u obrani uskoro su došli do izjednačenja rezultata. Zagrebaši su u nastavku zaigrali čvršće predvođeni Filipom ivićem i Davidom Špilerom držali su sve konce utakmice u svojim rukama. Na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom od jednog pogotka razlike da bi u nastavku Zagrebaši bili bliže pobjedi.

Iako su dvije minute prije kraja vodili 21:19, sedam sekundi prije kraja utakmice primili su izjednačujući pogodak i otišlo se u produžetak. Prvi napad je imao Vardar, još su imali igrača više jer je Josip Valčić na kraju utakmice dobio crveni karton , međutim Zagrebaši su smirenije odigrali produžetke i uspjeli pobijediti Vardar na njegovom terenu pa je slavlje moglo početi.

Zagrebova mladost je u Skopje došla kao autsajder, lavovski se borila i osvojila SEHA ligu koja u slijedeće četiri godine ulazi s novim sponzorom GAZPROM-om koji je osigurao nagrade i za ovaj finalni turnir. t

Od iduće sezone se u SEHA ligu vraćaju i srpski klubovi, a GAZPROM ćeć snositi troškove odlazaka klubova na gostujuće utakmice, troškove službenih osoba.

SEHA liga ima i novog predsjednika, umjesto uhapšenog Sandija Šole, vodstvo SEHA lige preuzeo je Mihajlo Mihajlovski, prvi čovjek Vardara.