ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: Događanja u svibnju

mojzagreb.info
 

Zagreb

 
Portal Zagreb Zagreb
Osvježeno
14:59
Tra
2020
04

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Zagrebačka županija › ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: Događanja u svibnju

Zagreb Čitajte Pelikana
DICK Profesionalni kuhinjski noževi
 
 
Najnoviji videi
 
Zagreb Emeli Sandé - Read All About It Emeli Sandé - Read…
Recepti
Rapska torta - kolač građana Raba - Zagreb, mojzagreb.info Rapska torta - kolač…
Rapska torta je nekad…
Pizza iz tave - Zagreb, mojzagreb.info Pizza iz tave
Postoje brojne izvedenice…
Šalša s mljevenim mesom - Zagreb, mojzagreb.info Šalša s mljevenim mesom
U ovoj eri pretilosti,…
Šarena pita s šunkom i salata - Zagreb, mojzagreb.info Šarena pita s šunkom…
Lagani ljetni obrok,…
Igre, igrice
Gormiti: Blazing Ball
Pucačina u gormiti stilu
Čovječe ne ljuti se
Igrate protiv računala…
Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Igra za jednog ili jednu,…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
Nježno ili, uglavom,…
Povezani članci
Zadnje vijesti
30
 
04.2015

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: Događanja u svibnju

PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI - SVIBANJ 2015.
ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: Događanja u svibnjuTzzz30
 

 

DUGO SELO

1.

10.00

Obilježavanje međunarodnog praznika rada – kulturni program i podjela besplatnih porcija graha svim posjetiteljima

Organizator: Sindikat umirovljenika Hrvatske

Pokrovitelj : Grad Dugo Selo

Perivoj grofa Draškovića

8.

20.00

Koncert ženske vokalne skupine Kud-a „Preporod“ „Koledarice“ i gosti

Dvorana „Preporod“, J. Zorića 23a, Dugo Selo

9.

19.00

Koncert dječjih folklornih skupina i dječje glumačke družine „Majci na dar“

Dvorana „Preporod“, J. Zorića 23a, Dugo Selo

23.

20.00

Cjelovečernji koncert folklornog ansambla KUD-a „Preporod“

Dvorana „Preporod“, J. Zorića 23a, Dugo Selo

28.

20.00

Županijska smotra tamburaških orkestara i sastava Zagrebačke županije

Dvorana „Preporod“, J. Zorića 23a, Dugo Selo

Informacije:

TZG Dugog Sela, Josipa Zorića 1, 10370 Dugo Selo

tel. 01/2753 705, 2751 404, www.dugoselo.hr

POU Dugo Selo, tel. 01/2774 131


IVANIĆ-GRAD

 

1.   

10.00

Proslava Praznika rada

Program KUD „Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi

Organizator: Grad Ivanić-Grad

Trg Vladimira Nazora

1.

9.00

Praznik rada na Izletištu Petek uz besplatan grah.

Organizator: Izletište Petek

1.  

15.00

Dječji happy hour u igraonici Junior u restoranu Garfield

Organizator: Izletište Petek    

4.

17.00  18.00

Proslava sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca, mimohod vozila ulicama Grada

Sveta misa u Crkvi sv. Petra

Organizator: Vatrogasna zajednica Ivanić-Grada i Vatrogasna postrojba Ivanić-Grada

7.

10.00

Predavanje za osnovnoškolce „Djeca medija“ u POU

Organizator: Knjižnica i čitaonica Ivanić-Grad

10.

11.00

Lutkarska predstava za djecu „Nezadovoljna buba mara“

Organizator: Hotel Sport

Hotel Sport

14.-15.

10.00

2. međužupanijska izložba inovacija

Organizator: Elektroničko računalni klub  Ivanić-Grad

Hotel Sport

14.  

19.00

Predstavljanje knjige Roberta Mlinarca i Dražena Jerabeka„Tkači snova“ u POU

Organizator: Knjižnica i čitaonica Ivanić-Grad

16.  

10.00

8. Kup DVD-a Deanovec

Organizator: DVD Deanovec
Vatrogasni poligon u Deanovcu

17.  

12.00

Gradska biciklijada Hotela Sport

Organizator: Hotel Sport

16.-17.

 

Festival igračaka u Ivanić-Gradu

Organizator: Udruga Tetragon

18.  

19.00

Dječji mjuzikl Tvornice lutaka „Sami u kući“ Saše Zurovca u POU

Organizator: Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad

21.

19.00

Predstavljanje knjige Đurđe Vukelić Rožić „Vladimir Devide: zvijezda vodilja

Organizator: Knjižnica i čitaonica Ivanić-Grad

POU

22.

20.00

Koncert Klape Kambi

Organizator: Izletište Petek

Izletište Petek

27.

11.00

Likovna eko radionica

Organizator: Knjižnica i čitaonica Ivanić-Grad

28.

19.00

Predstavljanje zbirke pripovijesti Stanka Petrovića „Nema sunca za sve dovoljno“

Organizator: Knjižnica i čitaonica Ivanić-Grad

POU

29. 5.-26. 6.

 

Humanitarni malonogometni turnir „Sportom protiv droge“

Organizator: ŠK Otok

Izletište Petek

Informacije:

TZG Ivanić-Grada, Moslavačka 11, 10310 Ivanić-Grad

tel./fax. 01/2881 591, info@tzig.hr, www.tzig.hr

POU Ivanić-Grad, tel. 01/2881 688


JASTREBARSKO

1.     

8.00     

Planinarski uspon Japetić, povodom praznika rada, kratke brdske utrke

Organizator DZSIR Jastreb Extreme team, Japetić

1.

11.00    

Nacionalno MTB XCT UPHILL Prvenstvo Hrvatske

Japetić

9.

11.00    

„Djevojčica sa šibicama“, lutkarska predstava

Lutkarska scena „Ivana Brlić-Mažuranić“ iz Zagreba

Dom kulture Jastrebarsko

20.                

 

Norijada

23. i 24.         

 

Plešfejst, sportsko-kulturno-umjetnički događaj

Organizator: Sanjkaški klub Plešivica 1907, Plešivica

23.

20.30  

"Svetom Duhu na čast", poetsko-glazbena večer

Organizatori Ogrank Matice hrvatske u Jastrebarskom i Glazbena škola

Jastrebarsko, pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije

Kapela Svetog Duha u Jastrebarskom

24.

10.00  

17. Međunarodni polumaratom 'Jaska 15', Juniorski cestovni kup

Strossmayerov trg

30.                

 

Smotra mažoretkinja
Perivoj dvorca Erdody

30.                

 

20. godina puhačkog orkestra DVD Stankovo

Informacije:

TZG Jastrebarskog, www.tzgj.hr, tel. 01/ 6272 940, e-mail: info@tzgj.hr

Športska zajednica grada Jastrebarskog, www.szgj.hr

Centar za kulturu Jastrebarsko, Tel. 01/ 6281 126, e-mail: czkj@zg.t-com.hr


KRAŠIĆ

7.

19.00

Dani krašićkoga kraja - otvorenje

Nastupa: tamburaški sastav Tajna i grupa Vigor

Šator u centru Krašića

8.

 

Obilježavanje godišnjice rođenja  bl. Alojzija Stepinca i Dana općine

 

10.00

Procesija koja počinje od rodne kuće blaženika do crkve Presvetog Trojstva

 

11.00

Svečano misno slavlje u crkvi Presvetog Trojstva

 

19.00

Bend 047 iz Karlovca i gost večeri Miroslav Škoro

9.

7.00

Likovna kolonija    

 

16.30

Atletska utrka „Dolina kardinala“ 11 km

 

19.00

Rečički sokoli i Lidija Bačić

10

 

Proslava 120 godina DVD Krašić

Informacije:

TZO Krašić, tel./fax 01/6270 910, www.tzokrasic.hr


KRIŽ

8.

19.30

4. izložba vina vinogradara i vinara „Škaf“ Križ

Društveni dom  Novoselec

23.

17.00

2. susret limenih glazbi

Ljetna pozornica Društvenog doma Križ

Informacije:

TZO Križ, Trg Sv. križa bb, 10314 Križ

tel. 01/2831 510, e-mail: turisticka.zajednica@opcina-kriz.hr



PISAROVINA

9.

 

3.turnir u Mini rukometu „Pisarovina 2015“ u konkurenciji djevojčica i  dječaka rođenih 2004.  i 2006.  godine i mlađih

Sportska dvorana u Pisarovini

30.

13.00

Dan druženja članova „Udruge Titanic 100“ uz prigodni kulturno-umjetnički program na imanju obitelji Žunec u Velikim Žuncima, Bratina i posjet muzeju

Informacije:

TZO Pisarovina, Trg Stjepana Radića 13, 10451 Pisarovina,

tel. 099/4095 514, 01/6291 197, tzpisarovina@pisarovina.hr

www.pisarovina.hr


SAMOBOR
 

do 3.5.

 

Izložba fotografija Borisa Fariča, Ptuj – SL

Foto galerija Lang otvorena je subotom i nedjeljom od 11 do 13 te od 16 do19 sati. Ostale dane po dogovoru  ( +385  91 7300 485)
Foto galerija Lang

6.

18.00



18.00

Rukometna utakmica ŽRK Samobor - ŽRK Brežice, povodom  proslave Dana Europe u Zagrebačkoj županiji

SD Samobor

Nogometna utakmica NK Samobor - NK Brežice (stariji pioniri), povodom proslave Dana Europe u Zagrebačkoj županiji

Teren NK Samobor

9.

10.30



11.00


13.20



15,20


17.20

Eurotrk, natjecanje u orijentacijskom trčanju povodom proslave  Dana Europe u Zagrebačkoj županiji  

Trg kralja Tomislava

Inline hokej utakmica HK Srake Samobor

Tereni SD Samobor

Košarkaška utakmica 10. kolo mlađi kadeti Samobor : Podsused,

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

Košarkaška utakmica 4. kolo kadeti Samobor : Fortuna (Zaprešić),

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

Košarkaška utakmica 9. kolo veterani Samobor : Gorica,

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

10.

11.00

Cvjetni korzo, organizator: Folklorni ansambl Mladost, sudjeluju članovi  FA Mladost, djeca iz dječjih vrtića "Izvor" i "Grigor Vitez", te učenici nižih razreda Osnovne škole  Bogumila Tonija

Trg kralja Tomislava

11.

 

Samoborske pjesničke večeri, sudjeluju pjesnici Književnog odjela samoborskog ogranka MH i gosti - pjesnici i glazbenici, voditelj: Zvonko Jurčević

Caffe bar Gaj

16.-31.

 

11. Jazz festival

Organizator: Gradska glazba Samobor

Trg kralja Tomislava

16.

8.00

Turnir Judo saveza Zagrebačke županije, organizator:Judo savez Zagrebačke županije

Sportska dvorana Samobor

16.-18.

 

Otvoreno prvenstvo Samobora u konkurenciji juniorki i juniora do 16 godina, Turnir HTS-a

Tereni TK Samobor 1890.

17.     

9.00

Pohod „Tragom prvog izleta Hrvatskog planinarskog društva po Samoborskom gorju 1875.“, povodom 140. obljetnice hrvatskog planinarstva

Organizatori: Hrvatski planinarski savez i HPD Japetić
Rude - Veliki dol - Oštrc - Plešivica

17.

15. 20



15.20


17.20

Košarkaška utakmica 22. kolo liga 2003 Samobor : Brdovec,

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

Košarkaška utakmica 22. kolo liga 2003 Samobor : Brdovec,

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

Košarkaška utakmica 5. kolo kadeti Samobor : Petar Zrinski (Vrbovec)

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

17.   

17.00

Ususret CU’FUSU: CirkoKolaž - dječji kabare,

Organizator: udruge Razbibriga, Antuntun i Tontorino

POU Samobor

19.

12.00

Otvorenje izložbe fotografija Marka Ercegovića

Organizator: Foto galerija Lang;  Foto galerija Lang otvorena je subotom i nedjeljom od 11 do 13 te od 16 do 19 sati, a ostale dane po dogovoru ( +385  91 7300 485)

Foto galerija Lang

22.-24.

 

5. Cirkuski Ulični Festival u Samoboru

Organizator: žonglerske udruge Razbibriga,Tontorino i Antuntun
Centar grada

23.  

14.20

Košarkaška utakmica 12. kolo mlađi kadeti Samobor : Vern (Zagreb)

Organizator: Košarkaški klub Samobor

Sportska dvorana Samobor

23.

8.00

Kup državnosti u Judu

Organizator: Judo klub Samobor

Velika dvorana OŠ Bogumila Tonija

23.-24.

 

Otvoreno prvenstvo Samobora u konkurenciji djevojčica i dječaka do  10 godina

Turnir HTS-a

Tereni TK Samobor 1890.

23.

16.00

2. smotra dječjih zborova „Prijateljstvo“

Organizator: HPD Jeka

Kino dvorana POU Samobor

30.-31.

8.00

Handball open

Organizator: Ženski rukometni klub

Velika dvorana OŠ Bogumil Toni

31.

 

14. Otvoreno prvenstvo Samobora, natjecanje u orijenacijskom trčanju

Organizator: OK Japetić i Franjo

Budinjak, Žumberak

31.

 

Tanc plac vu Sanoboru

Organizator: Samoborske mažoretkinje

Samoborski muzej, park kod Samoborskog muzeja

***

 

Susret na Perkovčevom grobu - odavanje počasti Ivanu Perkovcu na Samoborskom groblju. ova manifestacija povezuje Samoborce, Šenkovčane, Brdovčane i Zaprešićance

Informacije:

TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor

tel. 01/3360 044, info@tz-samobor.hr, www.tz-samobor.hr

POU Samobor, tel. 01/3360 112, www.pousamobor.hr


SVETA NEDELJA

9.

11.00

Gradska smotra folklora- nastup društava u izvornom, koreografiranom i dječjem folkloru

Društveni dom Strmec

Organizator: ZKUU grada Svete Nedelje

Pokrovitelj: Grad Sveta Nedelja

15.    

19.00   

Predavanje o štetnim zračenjima i preventivi

Predavači: Stjepan Čehulić i Radovan Boronić

Društveni dom Bestovje; ulaz slobodan

Organizator: Zavičajno društvo „Zagorec“

17.

18.00    

Majčin dan - tradicionalno obilježavanje majčinog dana KUD-a Antun Mihanović

Organizator: KUD Antun Mihanović
Pokrovitelj: Grad Sveta Nedelja

24.

19.00

„Proljetni zvuci“  - tradicionalni samostalni koncert KUD-a Strmec

Društveni dom Strmec

Organizator:  KUD Strmec

Pokrovitelj: Grad Sveta Nedelja

29.   

19.00   

Večer poezije u Društvenom domu Bestovje

Gosti iznenađenja;ulaz slobodan

Organizator: Zavičajno društvo „Zagorec“

28.-31.       

 

Proslava Dana grada Svete Nedelje  na Trgu Ante Starčevića

PROGRAM:

28.

19.00

Izložba Ogranka Matice hrvatske u Svetoj Nedelji

29.    

20.00  21.00  

Rock večer

Koncert: Neno Belan i Fiumensi,  grupa „VINIL“

Trg Ante Starčevića, Sveta Nedjelja

Organizatori i pokrovitelji: Grad Sveta Nedelja, TZG Sveta Nedelja

30.

10.00  




18.00                








21.00   

Program za najmlađe - kreativne radionice i predstave dječjih vrtića

Trg Ante  Starčevića

13. dječji glazbeni festival „Radost u pjesmi“- Trg Ante Starčevića

Organizator: Dječji zbor „Prva ljubav“

Pokrovitelji: TZG Svete Nedelje i Grad Sveta Nedjelja

Smotre povijesnih postrojbi - gosti iz  raznih krajeva Hrvatske

Trg Ante Starčevića

Organizator: Svetonedeljska garda

Svečana dodjela priznanja akcije  „Zeleni cvijet“

Organizator: Turistička zajednica grada Svete Nedelje

Kulturno-umjetnički program: nastup članica ZKUU grada Svete Nedelje

Organizator:  ZKUU grada Svete Nedelje  

Pokrovitelj: Grad Sveta Nedelja

Koncert: Maja Šuput

Trg Ante Starčevića

Organizator i pokrovitelj: Grad Sveta Nedelja

31.

11.00 10.00  


14.00   15.00   

Proslava blagdana Presvetog Trojstva - svečana misa i proštenje

Župna crkva Presvetog Trojstva

20. Hrvatski Classic Marathon  - Oldtimer klub „Stari kotači“ Strmec

Trg A.Starčevića

Dječja predstava  u izvedbi Udruge  „Igrom do znanja“ iz Svete Nedelje

Dječji folklorni festival – nastup dječjih folklornih skupina iz raznih krajeva Hrvatske

Organizator: KD Sveta Nedelja

Trg Ante Starčevića            

Informacije:

TZG Svete Nedelje, Trg A. Starčevića 5, 10431 Sveta Nedelja,

tel./fax. 01/3373 919, info@svetanedelja.hr, www.svetanedelja.hr



SVETI IVAN ZELINA

7.-10.

 

Kratki na brzinu - revija kratkih hrvatskih filmova
Organizator: Pučko otvoreno učilište

15.-17.

 

Međunarodni viteški turnir, najveći viteški turnir u Hrvatskoj
Organizatori: Turistička zajednica grada Svetog Ivana Zeline, Vitezovi Zelingradski Sportsko rekreacijski centar Zelina

29.-31.

 

33. Kaj V Zelini - recital suvremenog kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić"Organizator: Pučko otvoreno učilište Sveti Ivan Zelina
Dvorana „Kraluš“

29.-31.

 

14. Moto susret „Zelina 2015.“
Organizator: Motto i off road klub Sveti Ivan Zelina
Sportsko rekreacijski centar Zelina

Informacije:

TZG Sv. Ivana Zeline i Muzej Zelina, Trg A. Starčevića 13, 10380 Sv. Ivan Zelina, tel. 01/2061 808, tzg@zelina.hr, www.tz-zelina.hr, muzej@zelina.hr


 

VELIKA GORICA

1.-10.           

 

Dječji susreti u Velikoj Mlaki

Vatrogasni dom Velika Mlaka

3.    

17.00    17.00

13. dječje igre - muđužupanijski susret dječjeg folklora

Dom kulture Buševec

Festival dječjeg folklornog stvaralaštva „Mi smo djeca vesela“

Društveni dom Mičevec

5.   

19.00

Tao - izvor drevnih znanosti, predavanje

Vijećnica Učilišta

6.     

18.00   

Susret čitateljskog kluba „Književni sladokusci“

Gradska knjižnica Velika Gorica, središnji odjel

 

Administrator: zoo_visitor_guestwww.mojzagreb.info
  • Zagreb Tzzz30

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Zagrebačka županija › ZAGREBAČKA ŽUPANIJA: Događanja u svibnju