ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

mojzagreb.info
 

Zagreb

 
Portal Zagreb Zagreb
Osvježeno
14:59
Tra
2020
04

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Događanja › ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

Zagreb Čitajte Pelikana
DICK Profesionalni kuhinjski noževi
 
 
Najnoviji videi
 
Zagreb Emeli Sandé - Read All About It Emeli Sandé - Read…
Recepti
Rapska torta - kolač građana Raba - Zagreb, mojzagreb.info Rapska torta - kolač…
Rapska torta je nekad…
Pizza iz tave - Zagreb, mojzagreb.info Pizza iz tave
Postoje brojne izvedenice…
Šalša s mljevenim mesom - Zagreb, mojzagreb.info Šalša s mljevenim mesom
U ovoj eri pretilosti,…
Šarena pita s šunkom i salata - Zagreb, mojzagreb.info Šarena pita s šunkom…
Lagani ljetni obrok,…
Igre, igrice
Gormiti: Blazing Ball
Pucačina u gormiti stilu
Čovječe ne ljuti se
Igrate protiv računala…
Kako se riješiti bivšeg ili bivše? Ljubavi? - Zagreb, mojzagreb.info Kako se riješiti bivšeg…
Igra za jednog ili jednu,…
Lupi guzu - igra za odrasle - Zagreb, mojzagreb.info Lupi guzu - igra za odrasle
Nježno ili, uglavom,…
Povezani članci
Zadnje vijesti
28
 
02.2015

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI - OŽUJAK 2015.
ZAGREBAČKA ŽUPANIJAZgzupanija25022015
 

PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI -  OŽUJAK 2015.


DUGO SELO

4.

19.00

Izložba prigodom međunarodnog dana žena „Žene to vole“
Organizator: POU Dugo Selo

Mala galerija, Kolodvorska 3, Dugo Selo

6.

20.00

Kazališna predstava teatra Kerekesh „Dimnjačar“

Organizator: POU Dugo Selo

Dvorana „Preporod“, J. Zorića 23a, Dugo Selo

21.

18.00

Susretni dan

Kazališna predstava za djecu „Avijonko“

Dvorana „Preporod“, J. Zorića 23a, Dugo Selo

28.

10.30

„U susret Uskrsu“  - preduskrsno bojanje jaja u parku grofa Drašković

Dječja likovna kolonija, izrada velikih uskrsnih jaja na otvorenom, uz prigodni program za djecu

Informacije:

TZG Dugog Sela, Josipa Zorića 1, 10370 Dugo Selo

+385 1 2753 705, +385 1 2751 404,  www.dugoselo.hr

POU Dugo Selo,  01/2774 131


IVANIĆ-GRAD

 

5.

16.00

Predavanje na temu „Rezidba u vinogradu

Organizator: Udruga vinogradara i vinara „Brenta“

Predavači: Zdenko Ivanković, Tomo Haramija, Agrochem d.o.o. Robert Vučinić

Vinograd obitelji Završak

5.

18.30

Prikazivanje dokumentarnog filma o Stjepanu Grgcu „Zabilježen u zvijezdama“

Organizator: Hrvatska radio televizija i Pučko otvoreno učilište

Gosti: scenaristica Mirjana Novak Perjanec i redatelj Hrvoje Bučar

7.

18.00

Festival ženskih pjevačkih skupina

Organizator:ŽVS „Ive“

Velika dvorana POU

7.          

19.30

Stand up show, gala večera i ples uz glazbeni bend uoči Dana žena Hotelu Sport, Organizator: Hotel Sport

Više info na + 385 1 2369 700

10.

19.00

Komedija Željka Koenigsknechta „Aplauz žalosnom varalici“

Organizator: POU Ivanić-Grad

Velika dvorana POU

13.

13.15

Sat lektire u knjižnici i čitaonici

Organizator: POU Ivanić-Grad

15.

09.00

Memorijalni rukometni turnir „Antonio Matijević“

Organizator: RK Ivanić

SD Žeravinec

18.

19.00

Promocija knjiga „Sretne naravi“

Organizator: POU Ivanić-Grad

Feliksa Barušića i Pabirci godišnjak za 2015.

19.

11.00

Gostovanje Jasne Held, pripovjedačice bajki i priča

Organizator: POU Ivanić-Grad

29.

16.00

Mađioničarski show u Hotelu Sport

Organizator: Hotel Sport

Više info na + 385 1 2369 700

Informacije:

TZG Ivanić-Grada, Moslavačka 11, 10310 Ivanić-Grad

+385 1 2881 591, ✉ info@tzig.hr,  www.tzig.hr

POU Ivanić-Grad,  +385 1 2881 688

JASTREBARSKO

2.

19.00

Jastrebove škole trčanja

Organizator: A.K. Jastreb 99

Perivoj dvorca Erdody

21.

11.00

Snježna kraljica, kazalište „Ivana Brlić-Mažuranić“ iz Slavonskog Broda

Predstava za djecu

Dom kulture Jastrebarsko

21.     

20.00

„Žedna ljubavi“, predstava povodom obilježavanja svjetskog dana kazališta

Kazalište Mika Živković iz Retkovci

Dom kulture Jastrebarsko

Informacije:

TZG Jastrebarskog,  www.tzgj.hr,  +385 1 6272 940, ✉ info@tzgj.hr

Športska zajednica grada Jastrebarskog,  www.szgj.hr

Centar za kulturu Jastrebarsko, +385 1 6281 126, ✉ czkj@zg.t-com.hr


KRAŠIĆ

8.

11.00 

Obilježavanje Dana žena

Organizator: TZO Krašić
Trg u Krašiću

11.

11.00

Kuharićevo u Pribiću

Organizator: TZO Krašić

Informacije:

TZO Krašić, Krašić 102, 10454 Krašić,  +385 1 6270 910


KRIŽ

17.

 

Izložba  pisanica udruge Riznica Moslavine

Galerija Križ  

***

 

Radionice udruge Riznica Moslavine ususret Uskrsu

Dječji vrtić Križ ukrasiti će povodom Uskrsa centar Križa

***

 

Udruga Riznica Moslavine ukrasiti će park u Križu i organizirati potragu za pisanicama za djecu

Informacije:

TZO Križ, Trg Sv. križa bb,10314 Križ
 +385 1 2831 510, ✉ turisticka.zajednica@opcina-kriz.hr


PISAROVINA

21.-28.

 

Dan narcisa i sajam „Ususret Uskrsu“

Centar Pisarovine, Trg S. Radića

28.

 

Pisarovina open- memorijalni turnir „Damir Milatović“ u judu

Sportska dvorana

29.

 

Regionalno prvenstvo Hrvatske mažoret sastava

Sportska dvorana

Informacije:

Turistička zajednica općine Pisarovina, Trg Stjepana Radića 13,
 +385 99 4095 514, +385 1 6291 197, ✉ tzpisarovina@pisarovina.hr,

www.pisarovina.hr


PODRUČJE (Brdovec, Dubravica, Marija Gorica )

27. - 29.

 

Uskrsni sajam

Brdovec, Dubravica, Marija Gorica

Informacije:

TZ "Savsko sutlanska dolina i brigi" (Brdovec, Dubravica, Marija Gorica)

Ilije Gregurića 13, 10291 Brdovec,  +385 1 3398 747

turistickazajednica.dib@gmail.com,  www.turistickazajednica-dib.hr


SAMOBOR

do 8.3.  

 

„Šuma oko šumara“, izložba

Organizator: POU Samobor

Mala dvorana POU Samobor

1.

 

Bitka kod Samobora 1441.

Organizatori: Samoborski muzej, TZ grada Samobora, Vitezovi Zelingradski

Udruga oživljena povijest Vugrinščak

Više na:  www.samoborskimuzej.hr, www.tz-samobor.hr  

3.

20.00

Koncert: Edin Karamazov - Gitara, Dani Bošnjak - flauta, Aleksandar Milošev - viola

Organizator: POU Samobor

Galerija Prica

4.     

20.00

Kazališna predstava „Ljubaf“- komedija godine! Teatar Kerekesh

Organizator: POU Samobor

Velika dvorana POU Samobor

6. – 12.     

19.00

Otvorenje izložbe „Umjetnice iz fundusa samoborskog muzeja“

Galerija Prica

6.

20.00

Rakijaški dnevnik, hrvatski redatelj Damir Čučić

Organizator: POU Samobor

Velika dvorana POU Samobor

8.3. - 5.4

12.00

Izložba fotografija Aleksandra Karolyija  „Aktovi“

Foto galerija Lang otvorena je subotom i nedjeljom od 11 do 13 te od 16 do19 sati Ostale dane po dogovoru na  +385 91 730 04 85

Foto galerija Lang

8.

17.00

Dječji svijet nedjeljom u 5: kazališna predstava „Kraljevo novo ruho“

Velika dvorana POU Samobor

10. – 22.

19.00

Izložba filatelije

Organizator: Atlantsko Vijeće Hrvatske

Mala dvorana POU Samobor

21.

11.00

Jutro s Prudeusom

Galerija Prica

22.

17.00

Dječji svijet nedjeljom u 5: kazališna predstava „Ježeva kućica“

Organizator: POU Samobor

Velika dvorana POU Samobor

24.

20.00

Koncert: Gordana Pavić - klavir i Nera Gojanović - mezzosopran

Galerija Prica

26.

 

Dani frankofonije: 5. Večer francuske šansone u Samoboru

Organizator: Hrvatsko francusko društvo prijateljstva Samobor - Chassieu

Velika dvorana POU Samobor

28.

 

Samoborska salamijada

Organizator: Udruga Zlatna šajba

Sportska dvorana Samobor

28. - 29.

 

11. Samoborski proljetni sajam

Organizator: poduzetnički centar Samobor

Trg kralja Tomislava

29.

 

13. Regionalno prvenstvo sjeverne hrvatske u mažoret plesu,

13. Županijsko prvenstvo zagrebačke županije u mažoret plesu

Organizator: Mažoret klub Unity S

Sportska dvorana Samobor

31.

19.00

Tribine i predavanja: zdrava hrana i dijeta

Organizator: POU Samobor

Mala dvorana POU Samobor

31.-19.4.

20.00   

Ivica Kiš “Camera obscura”, otvorenje izložbe

Organizator: POU Samobor

Mala dvorana POU Samobor

Informacije:

TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor

+385 1 3360 044,  ✉ info@tz-samobor.hr,  www.tz-samobor.hr

POU Samobor,  +385 1 3360 112,  www.pousamobor.hr


SVETA NEDELJA

13. i 20.

 

Svetonedeljska salamijada , gastronomsko – zabavna manifestacija

13.

17.00-20.00

Predstavljanje proizvođača i predaja salama za ocjenjivanje

Besplatna degustacija salama

Organizator: Udruga Svetonedeljski kobasari  

Trg Ante Starčevića

20.

20.00   

Ocjenjivanje i svečano proglašenje pobjednika najbolje salame

Organizator: Udruga Svetonedeljski kobasari

Društveni dom Mala Gorica

20.

18.00   

Izložba „Narodni vez Hrvatske“

Organizator: Zavičajno društvo „Zagorec“

Gosti iznenađenja, ulaz slobodan

Društveni dom Bestovje

Informacije:

TZG Svete Nedelje, Trg A. Starčevića 5, 10431 Sveta Nedelja,

+385 1 3373 919, ✉ info@svetanedelja.hr,  www.svetanedelja.hr


VELIKA GORICA

1.  

17.00   

Tri praščića - igrano lutkarska predstava za djecu teatra „Tigar“

Dvorana Galženica

3.                     




12.00




19.00

Obilježavanje dana gradske knjižnice Velika Gorica

Središnji odjel za odrasle, Dječji odjel

Područna knjižnica Galženica

Miroslav Drljača: sustavi upravljanja kvalitetom u knjižnicama predavanje za sve knjižničare velikogoričkog područja

Središnji odjel za odrasle

Gradska knjižnica

Snaga mirnog uma

Predavanje i predstavljanje CD-a s meditacijskim vježbama

Vijećnica Učilišta

8.    

17.00  



19.30    

Kako živi Antuntun - koprodukcija kazališta „Žar ptica“ i Scene Gorica

Dvorana Galženica

Koncert gudačkog kvarteta „Sebastian“

Dvorana Galženica

9.    

20.00    

Ljubav na prvi pogled - predstava teatra „Lectirum“

Dvorana Gorica

10.   

19.00   

Tibetanska mudrost življenja i umiranja - predavanje uz projekcije

Vijećnica Učilišta

12.  

19.30   

Klavirski recital Davorina Mužinića

Dvorana Galženica

15.   

17.00    

Bilo jednom jedno sunce - predstava teatra „Puna kuća“             

Dvorana Galženica

Smotra folklora odraslih sekcija

Dvorana Gorica

19.   

19.30  

Koncert gudačkog kvarteta „Cadenza“

Dvorana Galženica

21.                  

 

10. Turopolska kobasijada

Velika Mlaka

22.

 

23. Međunarodna turopoljska trka ŠRC Radnik

22.

17.00

Crvenkapica - predstava lutkarske scene „Ivana Brlić Mažuranić“

Dvorana Galženica

22.

 

Smotra dječjeg folklora

Dvorana Gorica

23.   

19.00                 



19.15  

Indija u Velikoj Gorici

Otvaranje izložbe uz zakusku

Izložbeni prostor POU V. Gorica

Koncert korizmenih napjeva „Gospin plač“- ansambl „Lado“

Crkva Navještenja Blažene Djevice Marije

24.     

10.00


19.00

Kako živi Antuntun - koprodukcija kazališta „Žar ptica“ i Scene Gorica

Dvorana Galženica

Indija u Velikoj Gorici

Plesni nastup i predavanje

Dvorana Galženica

25.    

19.30   

Koncert učenika umjetničke škole Franje Lučića

Dvorana Galženica

27.    

21.00

Sve u 3 - predstava povodom Svjetskog dana kazališta

Dvorana Gorica

28.

 

Promocija knjiga Buševec i Rodoslovlja Buševskih obitelji

Dvorana Galženica

29.   

11.00    

17.00    

Dječak koji je tražio zmaja - predstava u sklopu „Naj, naj, naj festivala“

Dvorana Galženica

„Ptičica“ predstava kazališne družine „Pinklec“ iz Čakovca

Dvorana Galženica

Informacije:

TZG Velike Gorice Kurilovečka 2, 10410 Velika Gorica,

Å +385 1 6222 378, ✉ tzvg@tzvg.hr, ü www.tzvg.hr

POU Velika Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica, Å +385 1 6259 800

ü www.pouvg.hr


VRBOVEC

9.   

8.30 - 15.30

„Hrvatske vinske ceste - stanje i perspektive“
Znanstveno-stručni skup      

Dvorana POU Vrbovec

16. 3.-16.4.

 

„Nekoć u Vrbovcu“

Izložba fotografija Ive Lulić

Knjižnica Voltino, Zagreb

20.

8.30

10.00    14.00

„Pipi duga čarapa“ - kazališna predstava lutkarske scene I. B. Mažuranić iz Zagreba                 

Dvorana POU Vrbovec

21.

11.00

„Male tajne biovrtlarstva“
Radionica o sadnji biovrta u skladu s prirodom i razmjenom domaćeg sjemena
Dvorana Udruženja obrtnika

24. i 26.

19.00

Stilske vježbe“ - kazališna predstava Planet Arta
Dvorana POU Vrbovec

25.

10.00

Pričaonica srijedom
POU Vrbovec

Informacije:

TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 7a, 10340 Vrbovec
 +385 1 2791 661, ✉ tzvrbovec@tzzz.hr,
POU Vrbovec, Kolodvorska 1, 10340 Vrbovec,  +385 1 2791 115,
kultura@pou-vrbovec.hr,  www.pou-vrbovec.hr


ZAPREŠIĆ

8.

18.00

Lampionovo
Trg Ivana Pavla II

8.

17.00

„Kazalište za kikiće nedjeljom“
Baletni studio Jastrebarsko „Orešar“
Velika dvorana POUZ-a

9.

21.00

Grčki bendovi na europskoj turneji- memorain, Floating Worlds i Bronza
Bomber bar

14.

18.00

Sakralni koncert pučkih pivača sv. Cecilija „Korizma u Kaštel Lukšiću“
Crkva sv. Ivana Krstitelja

14.

19.00

"Zaprešićka revija đaka i studenata glazbe“
Mala dvorana POUZ-a

15.

19.00

Kazalište Planet Art „Ritina Škola“
Velika dvorana POUZ-a

19.

 

Sv. Josip - dan ratne škole “Ban Josip Jelačić

20.

19.00

Izložba: Darija Majdak Dolanski
Galerija „Razvid“ POUZ-a

28.

19.00

"Zaprešićki glazbeni salon"
D &  B  DUO  klavir četveroručno
Mala dvorana POUZ-a

30.

 

17. KOŠARKAŠKI USKRSNI TURNIR KK „JABUKA“

Informacije:

TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zaprešić,  +385 1 3311 611,

tz-zapresic@zg.t-com.hr,  www.zapresic.hr

POU Zaprešić,  +385 1 3310 116,  www.pouz.hr


U županijskom Turističkom uredu u Preradovićevoj ul. 42 u Zagrebu, tel. 01/4873 665, pogledajte:

Ožujak

Izložba „Srčeko“, Silva Krajačić obrt za izradu suvenira - ručno oslikani suveniri

Ožujak/travanj

Izložba pisanica Ljiljane Matejčić, organizator TZG Samobora

   

Mali izlog

OPG Snježana Kezerić, ručno izrađeni proizvodi od lavande, Križ

Ožujak/travanj

OPG „Bakina Okućnica“ Nade Bedek


www.tzzz.hr

 
 
Administrator: zoo_visitor_guestwww.mojzagreb.info
  • Zagreb Zgzupanija25022015

Zagreb › Vijesti › Gradske vijesti › Događanja › ZAGREBAČKA ŽUPANIJA